"Enter"a basıp içeriğe geçin

S&C

Soru cevap köşemize hoş geldiniz!

 

Pijamalı Koi nedir?

Nüfusu değişken, yüz ölçümü hesapsız, diktatörlükle yönetilen, ejderha olmayı hayal eden üşengeç koilerin yaşadığı bir ülke.

 

Ne zaman kurulmuştur?

Fikir bir akşam ortaya atılsa da kuruluş tarihini 26 Eylül 2019, saat 12:00 olarak kabul ettik. İlk güncele ulaşmak için tık tık.

 

Pijamalı Koi’de kimler yaşar?

Koi ülkesinin kurucuları bcykn, Esra, Friolero ve buraya doğru yola çıkmış diğer üşengeç koiler.

 

Bcykn kimdir?

Çorabınızın tekini bulamadığınızda, otobüste yetersiz bakiye yediğinizde, su şişesinin kapağını açamadığınızda, nakitiniz 25 kuruş eksik geldiğinde, çikolata kriziniz gelmişken çikolatanız olmadığında, markette aradığınız ürünü bulamadığınızda, kışın burnunuz akarken peçeteniz olmadığında ve bunlar gibi daha birçok sorunla karşılaştığınızda onu hemen önünüzde, elinde Tariş kolanyası ile gülerken bulacaksınız. O Koilerin kahramanı: bcykn.

 

Esra kimdir?

Fikirleri beyin açan, gülüşü can yakan, Jung’a sevdalı, bol içe sinmeli, koca yürekli, zarif, maharetli, gizemli ve gizemli kalması hayrınıza olacak biri, zira fazlasını bilmeniz başınızı  yakabilir. O Koilerin efsanesi: Esra.

 

Friolero kimdir?

Herkesin kısaca Fri dediği, tebaasına el uzatana acımayan serseri ve zoraki diktatör. O Koilerin başganı: Friolero.

 

Pijamalı Koi vatandaşı olmak için hangi şartlar aranır?

1) Pijama sevmek.
2) Üşengeç olmak.
3) En az 20, en çok 80 yaşında olmak.
4) Başvurduğunuz alanın testinden geçer not almak.
5) İlk dört şarttan en az ikisini taşımak.

 

Neden yaş sınırı var?

 

Çünkü daha küçük yaş grubundan insanlar bir heves gelip, sıkılıp gidebiliyor. Üniversite sınavı derdine düşenler olabiliyor. Ve daha şu an akla gelmeyen daha başka sebeplerden ötürü kurucular olarak yaş sınırı koymayı münasip bulduk.

 

Vatandaş olmak için nereye başvurmalıyız?

Discord sunucumuza gelip kurucularımıza yazabilir ya da pijamalikoi@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. En kısa sürede dönüş alacağınızı temin ederiz.

 

Pijamalı Koi süreli yayınlarında yasaklar nelerdir?

Hentai, yaoi ve yuri türlerine mensup olan serilere izin verilmezken, shounen/shoujo ai türündeki seriler serbesttir. Bir seri alınmadan önce türü ne olursa olsun kurucu koilerin gözetiminden geçer.

 

Neden hentai, yaoi ve yuri türünden seriler yasak?

Bu kararı kurucular olarak aldık ve bu türlere garezimiz yoktur. Belki ileride bu yasak kalkar.

 

Öneri seri alıyor musunuz?

Pek tabii önerilere hep açığız ama bu kesinkes alacağız demek değil. Herkesin kafasında kendine göre yapmak istediği seri oluyor çünkü. Ama önerdiğiniz seri bizim de oltamıza takılmış olabilir. O zaman herkes mutlu olur.

 

Ne sıklıkta bölüm veriyorsunuz?

İşte o hiç belli olmaz. Her grubun tekrarladığı gönüllülük muhabbetini açmayacağız. Onu artık ezberlediniz. Unutmamanızı istediğimiz tek şey insan olduğumuz. Biz müsait oldukça, şartlarımız el verdikçe size haftanın herhangi bir günü bölüm sunabiliriz. Yeni bölümleri kaçırmamak için takipte kalın.

 

Neden online okumanız yok?

Bendeniz Friolero olarak başka gruplarda da iş yapıyorum ve bu online okuma olayı can sıkabiliyor. Yüklemesi falan fıstık sorunlar çıkabiliyor. En temiz ve kolay yöntemin direkt indirme linki vermek olduğunu düşündüğüm için diğer kuruculara öneri sundum ve kabul edildi. İlla online okuyacağım derseniz Manga-Tr ve Manga Dex’ten okuyabilirsiniz.

 

Bizim aklımıza gelen sorular bu kadardı. Burada olmayan ama merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz. Dilimiz döndüğünce cevaplarız. PK ailesi iyi eğlenceler diler!